• Haberler

CANIAS ERP’ye Avrupa’da İki Ödül Birden.

IAS’nin kurumsal kaynak planlama yazılımı Canias ERP, Avrupa’nın prestijli araştırma şirketleri Trovarit AG ile GPS’in gerçekleştirdiği iki ayrı araştırmada kazandığı başarılarla pazarın liderleri arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Yazılım sektörünün prestjili araştırma firması Trovarit’in gerçekleştirdiği araştırmada “en iyiler” klasmanında yer alan ve 100-499 çalışanı olan orta ölçekli işletmeler tarafından “en iyi üç ERP çözümü” arasında değerlendirilen Canias ERP, Alman GPS firmasının araştırmasında da “mükemmellik” ödülünü almaya layık görüldü.

Hem “ürün kalitesi” hem de “müşteri memnuniyeti” test edildiHem “ürün kalitesi” hem de “müşteri memnuniyeti” test edildi

Trovarit AG’nin iki yılda bir gerçekleştirdiği “ERP Deneyimi – Müşteri Memnuniyeti / Yararlar, Beklentiler” araştırmasının sonuçları ekim ayında açıklandı. 2014 yılında gerçekleştirilen araştırma kapsamında Trovarit, ERP kullanıcılarına, ERP projelerine ve tedarikçilerine ilişkin kanaatlerini sordu. Toplam 2 bin 689 ERP kullanıcısı firmanın katıldığı araştırmada, 2 bin 393 giriş dikkate alındı. Araştırmaya katılan firmaların yaklaşık yüzde 70’i Almanya’dandı. Onları İsviçre, Avusturya ve Türkiye’den katılımcılar takip etti.

GPS’in çalışması ise bir senaryo gereği verilen görevlerin jüri üyeleri önünde, ERP yazılımları aracılığıyla gerçekleştirilmesine dayanıyordu ve 8-9 Ekim tarihlerinde, Stuttgart IT&Business Fuarı’nda gerçekleştirildi. Bu uygulamalı testte altı güçlü ERP sistemi, GPS’in verdiği görev karşısında fuar ziyaretçilerine kendi çözümlerini sundular.

En iyi üç ERP çözümünden biri

Trovarit’in Avrupa genelinde gerçekleştirdiği araştırmanın sonunda Canias ERP, “ürün kalitesi” ve “müşteri memnuniyeti” alanlarında aldığı başarılı sonuçlarla “en iyiler” klasmanında yer almayı başardı.

Hedef grubu olan orta ölçekli işletmeler tarafından “en iyi üç ERP çözümü” arasında konumlandırıldı. ERP yazılımlarının 2012 – 2014 yılları arasındaki değişimlerini gösteren “eğilim grafiği”nin lideri oldu; “en çok gelişme gösteren ürün” olarak değerlendirildi. "Fiyat/Kalite Dengesi" konusunda 5 üzerinden 4.4 puan alarak ortalamanın çok üzerinde konumlanmayı başardı.

GPS’ten “Mükemmellik Ödülü”

Canias ERP, GPS’in "ERP Mükemmellik Testi 2014”te ise “Tüm beklenti ve ihtiyaçları çok iyi karşıladığı” için “ERP Mükemmellik Ödülü 2014”ü almaya layık görüldü. “Esneklik” kategorisinde maksimum puan almayı başaran tek yazılım oldu. “Verimlilik” ve “kullanıcı dostluğu” kategorilerinde notları “mükemmel” olan caniasERP, "Uluslararası Grupların Karmaşık İş Süreçlerinin Kontrolü", "Bireysel Taleplere Uyumda Esneklik", "Kolay Kullanım" ve "Verimlilik" kategorilerinde de "Çok İyi" notunu almayı başardı.

Maksimum puanı elde eden tek yazılım: Canias ERP

GPS kurucularından Werner Schmid, IAS'nin sunumunun ardından özetle şunları söyledi: “Firmanızın taleplerini karşılayacak bir sistem arayışındaysanız pazardaki en büyük farkı, yazılımların esnekliği oluşturuyor. Testimizde esnekliğe ilişkin maksimum puanı elde eden tek yazılım, caniasERP oldu. Bu esneklik sayesinde caniasERP kullanıcıları, her halükarda, tüm iş türlerinde ve her dilde, yazılımlarını kolayca ve ek bir ödeme yapmaksızın, ihtiyaçları doğrultusunda geliştirebilirler."

IAS Almanya Satış Müdürü Timur Küçük de GPS'in testinin bir ERP yazılımı arayışında olan firmaları IT&Business konusunda bilgilendirdiğini ayrıca firmalara doğrudan yazılımları karşılaştırma imkânı sunduğunu belirtti. Küçük, “GPS testi, sunduğu bu imkânlarla bir karar destek mekanizması oluşturdu. GPS’in araştırmasını bu nedenle çok önemsiyoruz ve bu testte böylesine büyük bir başarı kazanmış olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 
 

© 2009 Mirengi Yazılım ve Danışmanlık ERP Ltd.Şti.
Gizlilik Politikası | Site Haritası